Точки:
5/5  (5/5)

Монреал се наложи като гост над Отава с 4:1

on Сря 09 Дек 2009, 23:45
Отборът на Монреал победи като гост Отава с 4:1 в пореден мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Резултатът бе открит от Майк Камълери, който бе точен в края на първата част, а Фишър направи 1:1 малко след почивката. До края на двубоя Канейдиънс отбелязаха нови три попадения благодарение на Бържерон, Костицин и Гомес. Отлично за гостите се представи вратарят Ярослав Халак, който спаси забележителните 45 удара към себе си и логично бе избран за играч на срещата.

Така Монреал се изкачи на 8-ма позиция в Източната конференция, с актив от 32 точки. Толкова има и 7-ия Отава. В дугиите двубои играни рано тази сутрин, Филаделфия се наложи над НЙ Айлендърс със 6:2; Нешвил надигра Ванкувър с 4:2 и Анахайм – Далас 4:3.